W oparciu o jakie filary można zbudować wizerunek solidnego pracodawcy?

0
22

W dzisiejszych czasach, w których rynek pracy jest bardzo konkurencyjny, zbudowanie wizerunku solidnego pracodawcy jest ważnym zadaniem dla zespołów zarządzających zasobami ludzkimi. Pracodawcy zabiegając o pracownika muszą aktywnie poszukiwać sposobów na wyróżnienie się na tle innych firm. W tym artykule skupimy się na kilku kluczowych aspektach, które wpływają na tak zwany employer branding.

Wizerunek firmy w Internecie – identyfikacja wizualna, strona internetowa, profile w mediach społecznościowych

Niewątpliwie ważne jest to, jak firma jest przedstawiana w Internecie oraz w drukowanych materiałach reklamowych. Mowa tutaj o szeroko pojętej identyfikacji wizualnej oraz o treściach zamieszczanych w Internecie. Na pewno istotna jest strona internetowa oraz to w jakim stylu prowadzone są profile w mediach społecznościowych. Poza tym, nie da się ukryć, że kandydaci lubią spojrzeć na to jakimi opiniami cieszy się pracodawca.

Atrakcyjna oferta pracy

Wizerunek solidnego pracodawcy można budować na różnych fundamentach. Z perspektywy rekrutacji, trzeba zacząć od tego, że oferta pracy powinna być przyciągająca dla potencjalnych pracowników, zarówno pod względem zakresu obowiązków, jak i wysokości wynagrodzenia. Dla wielu pracowników, szczególnie tych młodych, ważnym czynnikiem jest też możliwość dalszego rozwoju i awansu.

Profesjonalnie zorganizowana rozmowa rekrutacyjna

W kolejnym kroku istotne jest także to jak firma zaprezentuje się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Profesjonalnie przeprowadzona rozmowa rekrutacyjna, atrakcyjne biuro oraz przyjazna atmosfera podczas rozmów (w tym także rozmów telefonicznych) to aspekty, które na pewno pozytywnie wpływają na to jak dana firma jest postrzegana. Co ciekawe, nawet takie drobne elementy jak przesłanie zaproszenia do kalendarza lub sms’owe potwierdzenie przybycia na spotkanie mogą mieć pozytywny wpływ na wizerunek.

Kilka słów podsumowania

Podsumowując, wizerunek solidnego pracodawcy buduje się na różnych polach i różnymi narzędziami. Jest to proces, który łączy się także z innymi zagadnieniami/procesami zachodzącymi w organizacji np. z działem marketingu oraz z szeroko pojętą kulturą organizacyjną.

Nawet jeśli dane przedsiębiorstwo stosuje outsourcing HR i zleca rekrutacje i zarządzanie zasobami ludzkimi zewnętrznej firmie, musi mieć na uwadze, że fundamenty wizerunkowe dotyczące HR budowane są przez całą organizację.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.